مقاله پیرامون هوش هیجانی

مطالب دیگر:
📚جزوه مبانی نظري معماري📚جزوه معماري منظر📚جزوه مصالح ساختمانی و مجموعه تست📚جزوه عناصر جزئيات رشته معماری📚جزوه تنظیم شرایط محیطی رشته معماری📚جزوه درك عمومی معماری📚جزوه مواد و مصالح ساختمانی معماری📚جزوه زبان تخصصی هنر معماری📚جزوه ایستایی معماری📚جزوه طرح تفصیلی تهران رشته معماری📚جزوه معماری فولدینگ رشته معماری📚آمار و روشهاي کمی در کتابداري(قسمت اول)📚فناوري اطلاعاتی رشته علم اطلاعات و دانش شناسی📚کتابخانه و کتابداري رشته علم اطلاعات و دانش شناسی📚مدیریت کتابخانه و کتابداري رشته علم اطلاعات و دانش شناسی📚مدیریت منابع رشته علم اطلاعات و دانش شناسی📚منابع و خدمات مرجع رشته علم اطلاعات و دانش شناسی📚سازماندهی منابع رشته علم اطلاعات و دانش شناسی📚مجموعه550 تست از دروس رشته علم اطلاعات و دانش شناسی(کتابدرای سابق)📚زبان تخصصی رشته علم اطلاعات و دانش شناسی(کتابدرای سابق)📚جزوه میکروبیولوژي مواد غذایی رشته مهندسی صنایع غذایی📚جزوه مهندسی صنایع غذایی📚جزوه تکنولوژي مواد غذایی رشته مهندسی صنایع غذایی📚جزوه طراحی کارخانجات صنعتی رشته مهندسی صنایع غذایی📚مجموعه تست زبان تخصصی صنایع غذایی
مقاله پیرامون هوش هیجانی|700117|wle
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان مقاله پیرامون هوش هیجانیقابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

یکی از مؤلفه های روانشناسی که از دهه ۱۹۹۰ میلادی به بعد در ادبیات مدیریت به کار رفته است هوش هیجانی است. که ارتباط مستقیمی با اثر بخشی سازمان دارد و به بهبود عملکرد سازمان کمک می کند. هوش هیجانی سعی در تشریح جایگاه و تفسیر هیجانات و عواطف در توانمندیهای اساسی دارد. ، گلمن معتقد است هنگامی که سعی در توضیح دلایل اثر بخشی رهبران بزرگ داریم و درباره استراتژی و بینش قوی صحبت می کنیم، یک چیز مهمتر وجود دارد که: «رهبران بزرگ از طریق عواطفشان کار می کنند. در مجموع باید گفت که رهبری و ریاست به معنای تسلط نیست بلکه هنر متقاعد کردن اشخاص برای کار در جهت یک هدف مشترک است. زیرا گلمن و همکارانش معتقدند رهبران که از هوش هیجانی بهره می گیرند و از رهبری هیجانی استفاده می کنند الگوی سلامتی و روابط کاری مؤثر خلق می کنند.